Võistlused Leedus

10. ja 11. mail toimusid Šiauliais Leedu avatud meistrivõistlused kujundujumises, kus peale Leedu võistkondade osalesid lapsed ja noored Valgevenest ja Eestist. Noorimate hulgas (sündinud aastal 2008 ja nooremad) vallutas Eesti võistkond kogu pjedestaali, lisaks ka 4., 5. ja 6. koha.

Võistlused korraldas kujundujumise klubi Delfiin koos Leedu Ujumisliiduga.

Võistlused sisaldasid kohustuslikku ja vabakava aastail 2001 – 2011 sündinud lastele ja noortele. kohustuslik kava jagunes 4 alarühmaks:

– Delfiinike (sündinud aastal 2008 ja nooremad);

–  12-aastased ja nooremad (rahvusvahelise taseme FINA figuurid);

– 13–15-aastased (FINA figuurid);

– 15–18-aastased (FINA figuurid).

Eesti sportlased said auhinnalised kohad Delfiinikese kohustuslikus kavas (sündinud aastal 2008 ja nooremad):

  1. koht – Roberta Kristiina Artamonenkova;
  2. koht – Karina Potapova;
  3. koht – Klara Johansson.

„Meie noorema rühma lapsed olid tulemuste üle väga rõõmsad. Selles vanuserühmas võistles Eestist 7 tüdrukut. Nad saavutasid lisaks auhinnalistele kohtadele ka 4., 5. ja 6. koha. Ühel lapsel jäi aga 7. kohast puudu vaid 0,01 punkti. Tütarlaps Šiauliaist edestas teda. Kokku osales selles kategoorias 21 sportlast,“ ütles spordikooli Swan Nest juht Anton Ržanov.

„Lisaks kohtusime võistlustel taas Valgevene olümpiareservi kooli sportlastega. Sel korral võistlesid meie tüdrukud nendega rahvusvahelise standardi figuurides, mis on välja valitud Rahvusvahelise Ujumisföderatsiooni poolt (Fédération Internationale de Natation ehk FINA). Ma arvan, et Valgevene tüdrukute esimesed 10 kohta lõpp-protokollis pole üllatuseks. Siiski suutis meie Jana Melnikova jõuda raskeimas konkurentsis 5. kohale. Vahe esimese kohaga oli vaid 3,5 punkti. Kokku osales vanuserühmas „12-aastased ja nooremad“ 39 sportlast. Eestist osales selles vanuserühmas 4 sportlast: Jana Melnikova (5. koht), Loora Kurgjärv (14. koht), Eva-Maria Kushnarenko (17. koht) ja Maria Ruditš (29. koht).“

Vabakavas Eesti sportlased ei osalenud.

Spordikool Swan Nest tegutseb alates 2015. aastast. Kolme aasta jooksul on klubi aktiivselt arenenud: treenerid tõstavad oma kvalifikatsiooni, lapsed ja noored jõuavad võistlustel pidevalt liidripositsioonile, siia kogunevad andekad noored. Klubi külastab regulaarselt mitmesuguseid võistlusi Venemaal, Lätis, Leedus. 2017.‒2018. aasta hooajal osaleti rahvusvahelistel võistlustel „Russkaja Matrjoška“ (Tšehhov, Venemaa), „Synchro Latvia Cup“ (Ķekava, Läti) ja Leedu avatud meistrivõistlused (Šiauliai, Leedu). Koolis korraldatakse regulaarselt klubisiseseid võistlusi. Alates 2017.‒2018. aasta hooajast toimuvad koolis ka veepalli treeningud.